Home
|
Results
|
BPS Scoreboard
|
Swimmer Profiles
|
All Meet RESULTS
Progressive Point Score
NSW Relay Meet Results
10th JULY 2022
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:21.23
NHS NORTH SHORE
Bec Sheppherd
00:29.11
Lesley Buchanan
00:50.94
Alison Sparks
00:31.67
Natalie Sparks
00:29.51
2
18
02:26.55
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Kelly Bowden
00:30.82
Joanne Archer
00:40.46
Angelica Robayo
00:38.80
Suzie Haddad
00:36.47
3
16
02:37.77
NCL CASTLE HILL
Kassandra DI Bona
00:37.02
Karen DI Bona
00:50.55
Marcelle Smith
00:37.20
Katherine DI Bona
00:33.00
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:16.39
NWO WETT ONES
Molly McGrath
00:31.18
Vanessa Smith
00:37.76
Susie Purcell
00:35.79
Samantha Wolf
00:31.66
2
18
02:19.76
NML MANLY
Lauren Stadler
00:29.66
Carolyn Samojlowicz
00:43.82
Elisabeth Kattenborn
00:32.94
Helen Ludgate
00:33.34
3
16
02:21.95
NTS TATTERSALLS CLUB
Jamie Preston
00:31.23
Patricia Reid
00:37.53
Gina McConnell
00:39.46
Lauren Tischendorf
00:33.73
4
14
02:23.83
NBT BLACKTOWN
Katie Falconer
00:36.03
Megan Blamires
00:36.13
Felicity Gordon
00:40.86
Jay Burston
00:30.81
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:21.54
NSP SEASIDE PIRATES
Heidi Roche
00:33.65
Sandra Rogers
00:38.18
Amy Dickinson
00:35.72
Noemi Hall
00:33.99
2
18
02:28.10
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Belinda Meek
00:32.22
Christine Schomberg
00:32.29
Helga Duncan
00:49.90
Julia Currie
00:33.69
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:54.76
NPM PORT MACQUARIE
Sandra Carden
00:35.60
Robyn Poulton
00:40.96
Christine Carter
01:02.81
Laurice Saunders
00:35.39
2
18
03:13.79
NSA SUTHERLAND SANDBERN
Barbara Jones
01:01.18
Anita Saviane
00:49.99
Helen Grinter
00:38.97
Margaret Peace
00:43.65
3
16
03:27.64
NET ETTALONG PELICANS
Rebecca Auld
00:39.43
Marion Dreyer
01:04.51
Colleen Garland
01:10.15
Katie Diamond
00:33.55
4
14
03:28.66
NML MANLY
Karen Battersby
00:51.91
Pamela Rawling
00:53.92
Suzanne Johns
00:55.54
Sharon Angove
00:47.29
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Women's 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
03:04.65
NBM BLUE MOUNTAINS PHOENIX
Lyndall Wilson
00:45.13
Kay Burton
00:57.51
Nerida Murray
00:45.23
Susan Leech
00:36.78
2
18
03:04.71
NWG WARRINGAH
Marilyn Earp
00:38.60
Christine Geftakis
00:59.02
Helen Campbell
00:48.72
Julia Atkins
00:38.37
3
16
03:12.74
NRY RYDE
Maureen Pollock
00:44.94
Jamie Turner
00:54.88
Diana Hill
01:00.93
Jenny Whiteley
00:31.99
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 72+
Place
Points
Time
Club
1
20
01:49.28
NWO WETT ONES
Patrick Graham
00:26.97
Jonathan Ranstrand
00:26.94
Alex Pappas
00:29.95
Luca Alessi
00:25.42
2
18
01:50.72
NTS TATTERSALLS CLUB
Kieran Clancy-Lowe
00:25.15
Kieran Tate
00:31.92
Ben Morgan
00:27.66
Guy Boland
00:25.99
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
01:53.63
NNS NORTH SYDNEY
Michael Kane
00:26.20
Pandu Kerr
00:28.54
John Kain
00:30.42
Jesse Hanna
00:28.47
2
18
01:53.92
NPN PENRITH
Darren Fraser
00:30.81
Tarren Dyer
00:31.07
Louis Whant
00:26.11
Jarrod Dyer
00:25.93
3
16
02:08.45
NWO WETT ONES
Robert Hardie
00:39.27
William Chan
00:32.33
Steffen Docken
00:28.72
Anthony Fulton
00:28.13
4
14
02:09.67
NBT BLACKTOWN
Jason Lal
00:32.47
Brendon Hillsley
00:31.37
Tim DE Ridder
00:33.15
Scott Hay
00:32.68
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
01:55.58
NHS NORTH SHORE
Joshua Baker
00:28.03
Rob Horton
00:31.93
Stuart Ellicott
00:30.96
Brandon Fraser
00:24.66
2
18
02:04.42
NWO WETT ONES
Mark Holmes
00:32.36
Elias Villanueva
00:31.07
Nick Westaway
00:28.23
Marc Krause
00:32.76
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:05.06
NET ETTALONG PELICANS
Tom Tseng
00:34.97
Tony Curran
00:31.90
Charles McLennan
00:31.30
Daniel Kingsley
00:26.89
2
18
02:05.86
NSA SUTHERLAND SANDBERN
Ric Chapman
00:33.53
Michael Poot
00:31.92
Troy Tam
00:30.28
Alan Fung
00:30.13
3
16
02:08.76
NWO WETT ONES
Warren Hough
00:30.75
Socrates Sanchez Hurtado
00:33.17
Garth McMurtrie
00:29.04
Stuart McMartin
00:35.80
4
14
02:26.72
NHS NORTH SHORE
Peter Gillings
00:33.53
Paul Bailey
00:41.21
Harry Henderson
00:36.92
Lachlan West
00:35.06
5
12
02:30.40
NLC LANE COVE
Nigel Van Reyk
00:54.91
Michael Ferguson
00:35.80
Alexander Donnolley
00:31.77
Matthew Douglas
00:27.92
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:20.03
NNS NORTH SYDNEY
Michael Bradford
00:33.57
Damian Asprey
00:34.90
Alvin Parr-Whalley
00:42.29
Hiroyuki Asahi
00:29.27
2
18
02:23.25
NBT BLACKTOWN
Christopher Dixon
00:35.14
Brett Norman
00:41.93
Anthony Horadam
00:37.00
Stephen Brown
00:29.18
3
16
02:25.45
NSA SUTHERLAND SANDBERN
Colin Freer
00:39.81
Peter Sheean
00:40.56
John Hennessy
00:34.87
Ronald Massaar
00:30.21
4
14
02:26.64
NWG WARRINGAH
Andrew MACKENZIE
00:33.59
William Yeates
00:43.84
Anthony Gallagher
00:38.38
Paul Johnson
00:30.83
5
12
02:33.19
NTS TATTERSALLS CLUB
Peter Joseph
00:43.96
Phillip Bartlett
00:41.66
Andrew Davis
00:34.18
Linden Smith
00:33.39
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:20.01
NPN PENRITH
Stephen Harvey
00:34.35
Peter Harvey
00:34.81
David Harvey
00:33.92
Stephen DE Lorenzo
00:36.93
2
18
02:34.40
NML MANLY
Greg Jewson
00:43.22
Greg Tye
00:36.79
Richard Martin
00:37.49
Stephen Lamy
00:36.90
3
16
02:47.54
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Kim Beazley
00:34.46
Owen Sinden
00:32.21
Gregory Jacques
00:45.34
Hans Preiss
00:55.53
4
14
03:13.66
NML MANLY
Ted Samojlowicz
00:48.24
Peter Rawling
00:54.69
Ross Hall
00:49.01
Lindsay Brice
00:41.72
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Men's 320+
Place
Points
Time
Club
1
20
03:26.96
NWG WARRINGAH
Patrick Chandler
00:50.69
Kent Smith
00:55.54
Graham Campbell
00:29.97
John Pagden
01:10.76
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 72+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:02.40
NBT BLACKTOWN
Thomas Micallef
00:28.95
Rachel Cooper
00:32.13
Connie Gorham
00:33.94
Aaron Cleland
00:27.38
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:11.91
NWO WETT ONES
William Chan
00:32.13
Eugene Chan
00:29.33
Molly McGrath
00:31.75
Vanessa Smith
00:38.70
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:07.57
NWO WETT ONES
Bradley Hastings
00:30.15
Elias Villanueva
00:30.34
Susie Purcell
00:35.35
Samantha Wolf
00:31.73
2
18
02:11.33
NNS NORTH SYDNEY
Fiona Reed
00:32.59
Pandu Kerr
00:28.96
Melody XU
00:39.47
John Kain
00:30.31
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:13.01
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Kelly Bowden
00:29.45
Suzie Haddad
00:37.00
Kim Beazley
00:34.74
Owen Sinden
00:31.82
2
18
02:21.37
NHS NORTH SHORE
Joshua Baker
00:28.37
Peter Gillings
00:33.08
Michelle Magnusson
00:50.59
Bec Sheppherd
00:29.33
3
16
02:25.55
NET ETTALONG PELICANS
Johanna Kingma
00:48.50
Charles McLennan
00:31.42
Rebecca Auld
00:38.72
Daniel Kingsley
00:26.91
4
14
02:38.43
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Nicole Bowden
00:31.24
James Pelosa
00:34.71
Hans Preiss
00:31.63
Angelica Robayo
01:00.85
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:19.56
NSA SUTHERLAND SANDBERN
Lindy Maroney
00:33.50
Stephen Murray
00:38.04
Susan Bell
00:33.21
John Hennessy
00:34.81
2
18
02:30.34
NWG WARRINGAH
Julia Atkins
00:39.38
Nicola Pervan
00:44.92
Anthony Gallagher
00:37.52
Phil Lindsay
00:28.52
3
16
02:39.94
NPM PORT MACQUARIE
Peter Johnson
00:40.84
Robyn Poulton
00:40.94
Margaret Nunn
00:41.88
Paul Farrell
00:36.28
4
14
02:48.31
NRY RYDE
Joe Rosenfels
00:34.40
Diana Hill
01:07.48
Ailsa Jeanes
00:33.94
David King
00:32.49
5
12
02:50.54
NBM BLUE MOUNTAINS PHOENIX
Murray Garlan
00:38.73
Sally Hatcher
00:26.85
Ronald Hume
00:25.81
Susan Leech
01:19.15
6
10
02:56.37
NBT BLACKTOWN
Brett Norman
00:44.14
Carmen Romeo
00:53.98
Vickey Gorham
00:42.79
Christopher Dixon
00:35.46
7
8
03:23.22
NML MANLY
Patricia Novikoff
01:37.99
Wildon Parker
00:24.58
Edwina Harrison
00:38.16
Lindsay Brice
00:42.49
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Freestyle Relay Mixed 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:57.06
NSA SUTHERLAND SANDBERN
Barbara Jones
01:08.40
Anita Saviane
00:39.01
Matthew Dredge
00:29.89
Peter Sheean
00:39.76
2
18
03:08.26
NWG WARRINGAH
Graham Campbell
00:52.36
Bridget Cook
00:29.20
Christine Geftakis
00:47.59
William Yeates
00:59.11
3
16
03:11.05
NPM PORT MACQUARIE
Warren Frumar
00:38.12
Roslyn Hodge
00:39.56
Peter Kell
00:21.11
Nancy Whiteley
01:32.26
This is an
iNGENiUM iNTERNET
Club Site.